Ми - професійна команда фахівців ЗЕД консалтингу: митні брокери, юристи і адвокати, незалежні оцінювачі.
Ми пропонуємо широкий спектр ЗЕД послуг «в одному офісі».
Ми налаштовані на максимальний результат і якість.
Нам довіряють участь у великих та стратегічних проектах.
Ми - це повний захист Ваших інтересів перед митницею.
Ми - це широка мережа офісів в Україні.
Ми - це доступність та миттєве реагування на кожен запит.
на главную  в избранное  на печать

г.Киев - моб.: +38 (067) 234-80-25; (050) 419-48-51

г. Донецк - моб.:(050) 368-37-29

г. Днепродзержинск - моб.: +38 (050) 328-20-42

г. Запорожье - тел.: +38 (061) 286-88-96, моб.: (067) 386-85-12, (050) 328-92-40

г. Днепропетровск - моб.: +38 (050) 328-92-40

г.Харьков - моб.: +38 (050) 328-92-40

г. Львов - моб: +38 (050) 328-92-40

украинский  русский 

Ввезення авто фізичними особами


З 1-го серпня 2016 року вступили в силу зміни до Податкового кодексу України, що передбачають зниження акцизного збору на старі легкові автомобілі, що відповідають вимогам екологічного стандарту EURO-5 (ЗУ № 1389 від 31.05.2016 року)
 
Даним законом встановлено такі ставки акцизного збору.
 
Рекомендації тим, хто планує придбати автомобіль і скористатися пільгами, передбаченими Законом України № 1389 від 31.05.2016 року.
 
1. Ввезення автомобіля в Україну повинно бути здійсненно особою, яка планує проводити митне оформлення та реєстрацію автомобіля на своє ім'я, або іншою особою на користь кінцевого власника на підставі нотаріально оформленого доручення.
 
2. При здійсненні покупки автомобіля упевніться, що автомобіль відповідає екологічним нормам EURO- 5 або вище і виготовлений після 1 січня 2010 року.
3. На автомобілі, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом згідно з Законом України та / або визнаною державою-агресором по відношенню до України відповідно до законодавства, або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) і / або з окупованої території України, визначеної таким відповідно до закону України пільги цього Закону не поширюються.
 
4. Пільги поширюються виключно на автомобілі, ввезені для власного використання або на користь інших осіб за договорами купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії, доручення, поруки, інших господарських та цивільно-правових договорів або за рішенням суду в кількості не більше одного легкового автомобіля протягом календарного року.
Алгоритм ввезення в Україну та митного оформлення уживаного автомобіля:
 
А. Митне оформлення автомобілів, ввезених фізособами, здійснюється митним органом, який обслуговує той населений пункт, в якому така особа має реєстрацію місця проживання.
Фізособи - вимушені переселенці можуть провести митне оформлення в митному органі, що обслуговує населений пункт тимчасової реєстрації на підставі довідки переселенця.
Б. При в'їзді в Україну для пропуску автомобіля до місця митного оформлення необхідно оформити в митному органі Попередню декларацію (ПД) і внести фінансову гарантію в розмірі обов'язкових митних платежів на дату подання такої декларації.
Оформлення ПД та внесення фінансової гарантії може бути здійснено як митним брокером в пункті перетину кордону, так і митним брокером в місці фактичного митного оформлення.
В. Від дати пропуску автомобіля на митну територію України фізособі надається (як правило) 10 календарних днів для доставки автомобіля в митницю призначення і розміщення в зоні митного контролю з подальшим проведенням митного оформлення.
Експлуатація автомобіля після 10-го дня з моменту в'їзду в Україну та до митного оформлення заборонена і підпадає під санкції ст. 470 Митного кодексу України, розділу Порушення митних правил.
Г. До початку митного оформлення необхідно отримати на автомобіль «Сертифікат відповідності індивідуально затвердженого колісного транспортного засобу», в якому будуть відображені відомості про екологічний стандарт автомобіля, виробника, країну виробництва, рік випуску і т.д.
 
5. Митне оформлення й нарахування митних платежів здійснюється за курсом НБУ на день подачі декларації в режимі ІМ-40. Зміна курсу гривні до валюти рахунку-фактури в більшу або меншу сторону в порівнянні з відповідним курсом на день оформлення фінансової гарантії визначить необхідність або доплатити решту суми митних платежів, або отримати переплату з митниці.
 
6. По закінченню митного оформлення фізособа для подальшої державної реєстрації автомобіля має отримати від митниці митну декларацію на бланку єдиного адміністративного документа на паперовому носії та / або Посвідчення про реєстрацію в уповноважених органах МВС транспортних засобів або їх складових частин, що мають ідентифікаційні номери і оригінал «Сертифікат відповідності індивідуально затвердженого колісного транспортного засобу »(повертається).
 
7. Орієнтовний перелік документів, необхідний для проведення митного оформлення:
 
• Технічний паспорт.
 
• Рахунок-фактура (якщо фізособа продає фіз. Особі рахунок треба завіряти в консульстві або у нотаріуса).
 
• Сертифікат від виробника (якщо в ньому відображені відомості про рік випуску, екологічному стандарті і країні походження, отримувати Сертифікат відповідності не потрібно, зустрічається нечасто).
 
• Копія експортної митної декларації.
 
• Копія платіжки про сплату авто (бажано)
 
• Сертифікат відповідності індивідуально затвердженого колісного транспортного засобу.
 
• Висновок про вартість і технічний стан автомобіля (якщо машина бита і це вплинуло на митну вартість)
 
• Копія паспорта громадянина України.
 
• Копія закордонного паспорта з візою.
 
• ІПН
 
• Довіреність (якщо третя особа ввозить автомобіль на користь довірителя).
 
• Цивільний, закордонний паспорта та ІПН довіреної особи.
 
 
ВАЖЛИВО! У разі відчуження протягом 365 днів з дня реєстрації транспортних засобів, при ввезенні яких були застосовані ставки акцизного податку, визначені ЗУ № 1389, платник податків зобов'язаний сплатити акцизний податок за такі транспортні засоби за ставками, встановленими статтею 215 Митного кодексу України.
 
Щасливої дороги!
Ваш митний брокер в м.Києві, Київській, Харківській, Дніпропетровській і Запорізькій областях.
 
Наші контакти:
м Київ і Київська область - 050 4194851, 099 8994450
Дніпропетровська область - 050 3683729
Харківська область -050 2317391
Запорізька область - 066 7888982
ТОВ «Компанія« Донбассвнешсервіс »
вул. Січових Стрільців, 49, офіс 401
office@diua.com.ua
www.diua.com.ua